[chatbot]
top of page

UZ Clinic Antalya

    UZ Clinic, üroloji uzmanı Op. Dr. Niyazi Umut Özdemir tarafından hem erkek infertilite (kısırlık) hem de çiftler arasındaki cinsel sorunların tanı ve tedavisi için kurulmuş entegre özel bir tıp kliniğidir. Klinik markamız olan "UZ" ; gündelik dilde yaygın olarak kullanılan "uzman, uzlaşmak, uzak" gibi sözcüklerin de atası olup; eski Türkçe'de sıfat olarak "usta ve becerikli", fiil olarak da "denk düşmek ve bir araya gelmek" gibi  anlamlara gelmektedir. Biz de buradan hareketle UZ Clinic olarak "sizi sizinle yeniden uzlaştırmak" için 2017 yılında yola çıkmış bulunuyoruz. 

IMG_3986.JPG
   Diğer klasik kliniklerden farklı olarak doktorumuz sorunu olan çiftleri bütüncül olarak aynı anda ve bir arada muayeneye kabul eder. Kliniğimiz Antalya-Lara bölgesi Bülent Ecevit Bulvarı'nda olup pazar hariç haftanın 6 günü hastalarına hizmet sunmaktadır. Hizmet kalitemiz açısından randevusuz olarak hasta veya danışan  muayenesi kabul edemiyoruz.  Sizden ricamız randevunuza sadık kalmanız ve en az 15 dakika kala kliniğimizde hazır bulunmanızdır. Muayene öncesi sorunlarınız hakkında bilgi almak ise en doğal hakkınız ve size bu konuda olabildiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz.Takdir edersiniz ki sizi mesaj yoluyla veya telefon görüşmesi ile tedavi etmemiz pek mümkün değildir. Sadece sorununuzla ilgili ilgili genel bir tıbbi bilgilendirme yapabiliyoruz. Bu konudaki anlayışınız için teşekkür ederiz. Bize mail veya telefon yollardan biriyle ulaşmanız son derece kolay. Şunu da belirtelim hasta mahremiyetine saygı bizim olmazsa olmaz kuralımızdır. Ne bilgi ne randevu ne de tedavi sürecinde verdiğiniz her hangi bilgi dışarıdan görülemez ve kimseyle paylaşılmaz.
Tetkik ve Tedavilerimiz
 
   Kliniğimizde erkek infertilite sorunları dair hemen her türlü biyokimyasal, hormonal ve genetik testler yapılabilmektedir. Klasik spermogram testi dışında sperm DNA hasarına yönelik olarak bazı sperm analizleri de endikasyon dahilinde uygulanabilmektedir. Erkek infertilitesinin etiyolojik nedeni ve sorunun ağırlığı tespit edildikten sonra kişiye en uygun olan tedavi yöntemine karar verilmektedir. Bu noktada erkeğe yönelik olarak bazı ilaç veya hormon tedavileri Dr. Umut Özdemir denetiminde uygulanır. Tedavi başlangıcından sonraki 1. ve 3. aylarda tekrarlanan testlerle  tedavinin etkinliği gözden geçirilerek bundan sonra atılacak adımlar noktasında hastalarımıza gereken bilgilendirme yapılmaktadır. Elbetteki medikal tedavi ile başarılı olma ihtimali çok düşükse veya çiftlerin yaşı itibariyle beklemenin artık uygun görülmediği olgularda yardımcı üreme tekniklerine (tüp bebek) geçiş yapılabilmektedir. Bu konuda da hastalarımıza anlaşmalı olduğumuz tüp bebek merkezlerine randevuları oluşturularak ilgili yönlendirilmeleri gerçekleştirilmektedir.
IMG_3984.JPG
7937167C-A408-482B-8826-7E7685121855.JPE
Cerrahi Tedaviler
   Cerrahi tedaviler elbette ki erkek infertilite sorunlarının çözümünde çok önemli bir yer tutmaktadır. Bu noktada en son bilimsel gelişmeler ışında ve son teknolojik yöntemler kullanılarak hastalarımızın ameliyatlarını başarıyla gerçekleştirmekteyiz. En yaygın görülen infertilite nedeni olan varikosel sorunu mikroccerahi teknikle düzeltildiği zaman başarı oranının arttığı bir gerçekliktir. Yine TESE operasyonu mikrocerrahi olarak uygulandığında sperm elde etme ihtimali belirgin artmaktadır. Dr. Umut Özdemir ince ve hassas teknikler kullanarak her iki operasyonu da yüksek başarıyla uygulamaktadır. Binlerce çiftimiz yıllar içinde yapılan operasyonlar neticesinde doğal yöntemlerle çocuk sahibi olabilmiş; pek çok çiftimiz de mikro TESE sonrası tüp bebek yöntemi ile arzuladıkları çocuklarına kavuşabilmiştir.
bottom of page